חיפוש
  • אסף הוכמן

ביטוח נסיעות לחול - המדריך המלא

עודכן: 18 בפבר׳ 2020


אז החלטתם לטוס לחול ועכשיו צריכים לקנות ביטוח. מבולבלים משפע המוצרים וייצרנים? קבלו את המדריך המלא לרכישת ביטוח נסיעות לחול.


כשאתם עומדים לפני נסיעה ומתלבטים אם לרכוש ביטוח נסיעות ואיזה, כדאי לשקול מהם הסיכויים שאכן תזדקקו לעזרת הביטוח. שאלו את עצמכם עד כמה הסיכון גבוה וכמה שווה לכם השקט הנפשי. שאלו עצמכם אם במסגרת הטיול תשתמשו בשירותי תחבורה מפוקפקים,תסתובבו באיזורים מסוכנים או תבלו לילות בבתי הארחה "זולים"

ביטוח נסיעות נותן מענה ל- מחלה, תאונה, החמצה של טיסה, ביטול סיור, אובדן מטען, גניבה ופינוי חירום.

לרוב ,ביטוחי הנסיעות עובדים בצורה של שיפוי,כלומר ,אתם משלמים את ההוצאות ומגישים תביעה להחזר בארץ.סוכנות פספורט קארד נותנת את האפשרות שלא להוציא כסף מהכיס במקרה ביטוח.במקום זה היא מספקת כרטיס אשראי נטען מטעמה,שם היא מפקידה כספים לתשלום במקרה ויש צורך.דבר זה בא לידי ביטוי כשיש צורך בתשלום גדול,שלא תמיד יש את הכסף בעבורו.

חברת מגדל פיתחה אפליקציה בשם medpay להחזר מהיר של כספים באמצעות צילום ישיר מתוך האפליקציה. באופן כללי, ביטוח נסיעות לחול נמכר אך ורק ע"י חברות ביטוח.

חנויות טיולים,משרדי נסיעות ,קופות חולים ועוד ,משווקים תוכניות ביטוח של חברות ביטוח להן יש עימם הסכמים.

עלות הביטוח נקבעת לפי גיל המבוטח ועומק הכיסוי הנדרש.

כמו בכל מוצר,גם כאן יש מקום לעמוד על המקח ,יש חברות שיותר גמישות במחיר ויש חברות שלא מזיזות את המחיר.


לכמה זמן אתם נוסעים ?


באופן כללי ,ביטוח נסיעות לחול משווק לחצי שנה כאשר ישנן חברות מועטות אשר ימכרו גם לשנה.

חברות שמוכרות ביטוח נסיעות לחצי שנה בד"כ יתנו גם את האופציה להאריך את הכיסוי בחצי שנה נוספת,זאת במידה ולא היו תביעות בפוליסה

חברות האשראי היו מספקות ביטוח חינם לטסים ל55 יום ומטה,כל זאת נפסק בתחילת השנה עם הרפורמה בביטוחי הנסיעות לחול.כיום חברות האשראי ממשיכות לשווק ביטוחי נסיעות אך כל זאת דרך חברות ביטוח.ישראכארד מספקים את הביטוח דרך כלל ,לאומי קארד דרך AIG וויזה דרך הראל. שימו לב שברגע שתופנו לנציג-אתם כבר מדברים עם מוקד של חברת ביטוח.


לאן אתם נוסעים ?


אופי הטיול משתנה מיעד ליעד.במידה ואתם נוסעים לעולם שלישי או טיול תרמילאות,הכיסוי הבסיסי כנראה לא יספיק.

ניסיון העבר מלמד שביעדים שכאלו,מקומות שאתם לא מסתובבים סביב הפיאצה המקומית אלא סביב הרים וגבעות ,אמא אדמה יכולה להפתיע ברעידות אדמה,מפולות ,גשמים קשים ועוד "כוחות עליונים". ראינו זאת בצונאמי ובשיטפונות שבאו אחריו וברעידות האדמה בנפאל.


לאחר הרפורמה בביטוחי הנסיעות,סעיף האיתור והחילוץ הפך לחלק מהפוליסה,אך עדיין ניתן להסירו. הדבר החשוב ביותר בכיסוי הזה הוא סכום הביטוח,שכן,כאשר נגמר סכום הביטוח-נגמרת המשלחת ולכן חשוב שסכום הביטוח יהיה כמה שיותר גבוה. כיום חברת מגדל מתגאה בסף כיסוי של חצי מליון דולר,הרבה מעל שאר המתחרים.מה טיב הנסיעה ?


מין הסתם ,טיול של בטן גב או סייטסיינג אינו כטיול טרקים מאתגר.

שאלו את עצמכם ;


  1. האם אני מתכן לעשות איזה טרק במידה ואתקל באחד שכזה?

  2. האם אני מתכנן לרדת הר בלאדק עם אופניים או לעשות גלישת מצוקים במנאלי ?

  3. האם אני מתכנן להסתובב באופנוע,באגי או טרקטורון ?

  4. האם אעשה ראפטינג או קיאקים באם תתכן ההזדמנות?

במידה וכן ,יש מקום לרכוש תוספת כיסוי לספורט אתגרי.

כל חברה מגדירה בעצמה מה נכלל כספורט אתגרי ומה לא ,בכל מקרה מומלץ לא להתחכם אם מה שכתוב לא תואם בדיוק את המציאות שכן תמיד כשיש פתח לא לשלם,יהיה וויכוח עם החברה המבטחת.בנוסף,ישנן חברות שמחריגות אופנוע באופן גורף ויש לבדוק עם החברה המבטחת שאכן אופנוע כלול.

נושא נוסף שיש לתת איתו את הדין הוא בנוגע לסמי הזיה .ישנן חברות רבות אשר לא נותנות כיסוי לאיתור וחילוץ באם הלקוח נמצא תחת השפעה בצורה שלא ניתן לחלצו.הגדרה זו מאוד לא ברורה ולכן יש לוודא עם הנציג סוגיה זו במידה ואתם מתכננים להגיב בחיוב להתנסות מסוג זה.

מקריאה מקיפה בפוליסות,חברות מגדל והפניקס מבהירות שהן כן נותנות כיסוי זה.

חברות הביטוח מתקשרות בקוי טלפון או סקייפ. מנסיון,רוב המטיילים לא רוכשים חבילת שיחות בין לאומיות וכאשר הם נזקקים לביטוח,הם מתקשים ליצור קשר עם החברה שכן לא ניתן ליצור קשר דרך הוואטסאפ. מומלץ בחום להוריד את אפליקצית סקייפ.


האם אתם מתכננים לרכב על אופנוע?


אם כן,אתם חייבים רשיון נהיגה בין לאומי על אופנוע התואם את נפח האופנוע שעליו אתם מתכננים לרכב. ללא רשיון נהיגה בין לאומי-לא תהיו מכוסים במידה ותעשו תאונת דרכים

ט.ל.ח.24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול